Případové studie

Přední výrobce ložisek do větrných elektráren používá magnety téměř 50 let. Bez nich si svou práci nedokáže představit

Magnetické upínače jsou pro firmu natolik důležité, že si bez nich ani nedokáže svou výrobu představit.... Číst dále

Díky magnetům Walmag ve Strojírně Slavíček zrychlili i zpřesnili výrobu a neřeší žádné reklamace

Ve Strojírně Slavíček už přes 15 let při obrábění využívají elektronické upínače od Walmagu. Díky jejich rychlosti a přesnosti nemusí řešit reklamace.... Číst dále

Případová studie: Zvedací magnety NEO a NEO HOT - Siemens

Jak hodnotí břemenové magnety NEO v české pobočce Siemens? 160 magnetů ve výrobě dokazuje, že jsou s nimi naprosto spokojení. Přečtěte si důvody, proč.... Číst dále

Případová studie – Circu EP 1000

Soustružení vnitřního průměru a čela užší strany rotačních dílců na magnetickém upínači Circu EP.... Číst dále

Případová studie - Circu EM D800

Circu EM D800 – náhrada nefunkčního elektromagnetického upínače.... Číst dále

Reference našich zákazníků

Ar-STAL

Férový přístup k zákazníkům

Někdy v roce 2014 jsme pro zrychlení a zjednodušení naší výroby zakoupili magnetický upínač (od východoasijského výrobce), o kterém jsme si mysleli, že nám dopomůže ke kýženým výsledkům. Bohužel se nám nedařilo na něm pracovat tak, jak bychom chtěli. Mnohokrát se nám stalo, že obráběný díl se posunul či dokonce odletěl z upínače úplně. Takto to došlo až do stavu, že všichni naši pracovníci odmítali s tímto upínačem pracovat. Stále mi vrtalo hlavou čím to je, že jinde již zmíněný upínač propagují a u nás je s jeho užíváním takový problém.

Pak jsem na MSV v Brně narazil na Vaši firmu Walmag a když jste mi osvětlili možnosti Vašich upínačů, a k tomu nabídli bezplatné testovaní jakéhokoliv magnetického upínače, tak jsem neváhal a jal se jej vyzkoušet. Už při prvotním připnutí dílce na upínač jsem tušil rozdíl oproti tomu původnímu (i po drobném poklepání do dílce se nehnul ani o ,,píď“). Obrovskou radost mi udělaly výsledky testování upínače, jeho přidaná hodnota pro naši výrobu byla zcela jasná. Ihned jsme pořídili magnetický upínač Neomill v rozměru 600x200, díky kterému se nám dnes daří jednoduše vyrábět i dílce, u kterých jsme měli dříve problémy s jejich upínáním. Největší přednosti upínače: rychlost upnutí dílce, možnost upnutí i nesourodého tvaru, obrovská přídržná síla.

Co mě jako zákazníka ohromilo, byl přístup Vaší společnosti. Měli jsme od vás zapůjčený magnetický upínač a když jsme objednali “svůj”, bylo mi řečeno, že do doby dodání nám Váš magnet ponecháte zapůjčený - a to se dnes jen tak nevidí. 

Hanák nářadí

Pomoc při řešení nestandardních aplikací

Firma Walmag jako jedna z mála magnetické upínače sama vyvíjí a vyrábí přímo v Česku. To se příznivě odráží na komunikaci při řešení nestandardních aplikací a servisu. Našim zákazníkům díky tomu nevznikají prostoje.

SIEMENS

Břemenové magnety pro firmu SIEMENS

S firmou Walmag spolupracujeme řadu let, hlavně v oblasti břemenových magnetů. Pro naše, ve velké míře, nestandardní manipulace nám vždy dokázala nalézt řešení pomocí speciálně upravených magnetů. S jednáním firmy Walmag jsme byli vždy spokojeni, zejména co se týče technického poradenství a servisu.

Schmolz + bickenbach

Dlouhodobá spolupráce

Jsme firma, která dlouhodobě (5 let a více) používá frézovací elektropermanentní magnet Mastermill firmy Walmag. S tímto výrobkem jsme velice spokojeni pro jeho spolehlivost a efektivitu, kterou pro naši výrobu přinesl - manipulace s materiálem, úspora času atd. Ceníme si spolupráce s uvedenou firmou i s ohledem na součinnost při naplňování našich požadavků - úprav magnetu v přípravné fázi. Zástupci firmy vystupovali vždy profesionálně a vstřícně vůči nám, jako zákázníkům. Ze všech těchto důvodů pořizujeme další magnet o rozměrech 1000 x 800 mm. 

Vítkovice
CarlStahl
Certex
Rud
Škoda
TimeSavers
Arcelor Mittal
Bonatrans
JKZ Bučovice
Severstal
SSI Schaefer
Unex