Případové studie

Případová studie – Circu EP 1000

Soustružení vnitřního průměru a čela užší strany rotačních dílců na magnetickém upínači Circu EP.... Číst dále

Případová studie - Circu EM D800

Circu EM D800 – náhrada nefunkčního elektromagnetického upínače.... Číst dále

Případová studie – Neo 300-600-1000 – úpravy prizmatu, SPC páka, pólové nástavce

Zvedací magnet Neo upravený speciálně podle požadavků zákazníka pro manipulaci se specifickými břemeny.... Číst dále

Případová studie – Mastermill 420 x 800 s pevnými nástavci

Magnetický upínač pro přesné obrábění komponentů pro kovovýrobu.... Číst dále

Reference našich zákazníků

Ar-STAL

Férový přístup k zákazníkům

Někdy v roce 2014 jsme pro zrychlení a zjednodušení naší výroby zakoupili magnetický upínač (od východoasijského výrobce), o kterém jsme si mysleli, že nám dopomůže ke kýženým výsledkům. Bohužel se nám nedařilo na něm pracovat tak, jak bychom chtěli. Mnohokrát se nám stalo, že obráběný díl se posunul či dokonce odletěl z upínače úplně. Takto to došlo až do stavu, že všichni naši pracovníci odmítali s tímto upínačem pracovat. Stále mi vrtalo hlavou čím to je, že jinde již zmíněný upínač propagují a u nás je s jeho užíváním takový problém.

Pak jsem na MSV v Brně narazil na Vaši firmu Walmag a když jste mi osvětlili možnosti Vašich upínačů, a k tomu nabídli bezplatné testovaní jakéhokoliv magnetického upínače, tak jsem neváhal a jal se jej vyzkoušet. Už při prvotním připnutí dílce na upínač jsem tušil rozdíl oproti tomu původnímu (i po drobném poklepání do dílce se nehnul ani o ,,píď“). Obrovskou radost mi udělaly výsledky testování upínače, jeho přidaná hodnota pro naši výrobu byla zcela jasná. Ihned jsme pořídili magnetický upínač Neomill v rozměru 600x200, díky kterému se nám dnes daří jednoduše vyrábět i dílce, u kterých jsme měli dříve problémy s jejich upínáním. Největší přednosti upínače: rychlost upnutí dílce, možnost upnutí i nesourodého tvaru, obrovská přídržná síla.

Co mě jako zákazníka ohromilo, byl přístup Vaší společnosti. Měli jsme od vás zapůjčený magnetický upínač a když jsme objednali “svůj”, bylo mi řečeno, že do doby dodání nám Váš magnet ponecháte zapůjčený - a to se dnes jen tak nevidí. 

Hanák nářadí

Pomoc při řešení nestandardních aplikací

Jako hlavní devizu firmy Walmag vidím ve skutečnosti, kdy i v době, kdy se velké procento upínačů přeprodává, ale vyrábí jinde, tak i za těchto nepříznivých podmínek je schopna provádět vývoj a výrobu v tuzemsku. Toto se příznivě odráží především na komunikaci při řešení nestandardních Hanák aplikací a následném servisu. Našim zákazníkům tak nevznikají zbytečné prostoje.

SIEMENS

Břemenové magnety pro firmu SIEMENS

S firmou Walmag spolupracujeme řadu let, hlavně v oblasti břemenových magnetů. Pro naše, ve velké míře, nestandardní manipulace nám vždy dokázala nalézt řešení pomocí speciálně upravených magnetů. S jednáním firmy Walmag jsme byli vždy spokojeni, zejména co se týče technického poradenství a servisu.

Schmolz + bickenbach

Dlouhodobá spolupráce

Jsme firma, která dlouhodobě (5 let a více) používá frézovací elektropermanentní magnet Mastermill firmy Walmag. S tímto výrobkem jsme velice spokojeni pro jeho spolehlivost a efektivitu, kterou pro naši výrobu přinesl - manipulace s materiálem, úspora času atd. Ceníme si spolupráce s uvedenou firmou i s ohledem na součinnost při naplňování našich požadavků - úprav magnetu v přípravné fázi. Zástupci firmy vystupovali vždy profesionálně a vstřícně vůči nám, jako zákázníkům. Ze všech těchto důvodů pořizujeme další magnet o rozměrech 1000 x 800 mm. 

Vítkovice
CarlStahl
Certex
Rud
Škoda
TimeSavers
Arcelor Mittal
Bonatrans
JKZ Bučovice
Severstal
SSI Schaefer
Unex